Kontakt UNGA

Foto: Firas Mukarker
Foto: Firas Mukarker

 

Annika Johansson

Verksamhetschef UNGA Musik i Syd

0708-20 58 83 • annika.johansson@musikisyd.se

 

Anna-Carin Fogelqvist

Projektledare UNGA Musik i Syd Utvecklingscentrum

0705–92 52 01 • anna-carin.fogelqvist@musikisyd.se

 

Alice Samoilova

Producent UNGA Musik i Syd

0703-31 12 06 • alice.samoilova@musikisyd.se

 

Maria Bojlund 

Producent UNGA Musik i Syd

0702-20 58 46 • maria.bojlund@musikisyd.se

 

Maria Larsson

Producent UNGA Musik i Syd

0707-20 58 11• maria.larsson@musikisyd.se

 

Gustaf Säfström

Producent UNGA Musik i Syd

0708-20 58 11 • gustaf.safstrom@musikisyd.se

 

Ida Fredriksson

Kommunikationssamordnare

0708-20 58 45 • ida.fredriksson@musikisyd.se

 

Petter Wickman 

Producent UNGA Musik i Syd

0705-62 95 37 • petter.wickman@musikisyd.se

 

Marika Yamoun 

Kommunikatör/Projektkoordinator 

UNGA Musik i Syd och Utvecklingscentrum

0708-20 58 99 • marika.yamoun@musikisyd.se

 

Anna Karlsson

Produktionsassistent

044-20 58 81 • anna.karlsson@musikisyd.se

………

Laif Carr Olsen

Musiker inom UNGA Musik i Syd och Musik i vården

0708-20 58 40 • laif.carr@musikisyd.se

 

Våra fasta ensembler

 

Musica Vitae och Ensemble Mare Balticum har en bred och etablerad verksamhet för barn och unga.

Kontakta respektive producent.

 

Jesper Hamilton, producent Ensemble Mare Balticum,

0703-20 58 33 • jesper.hamilton@musikisyd.se

 

Susanne Rydén, orkesterchef Musica Vitae,

0705-43 75 09 • susanne.ryden@musicavitae.com

 

 

 

 

 

MUSIKA

Ladda ner vår förskole-app MusikA - ett verktyg för dig som mer aktivt vill jobba med musik, rörelse och rytmik i förskolan.
Anpassad för iPads.
Version: iOS 8.0 eller senare

 

FÖLJ OSS

På Facebook och Instagram berättar vi om allt vi gör.

SE OSS

Klipp från utbudsdagar, konserter, seminarier, utvecklingsprojekt och mycket annat.

LYSSNA

Hör världens mest avslappnande låt! Sök Solisten! - Klassisk musik till 2000-talets barn eller Hur länge ska hon vara död? som vi också varit med och tagit fram.

Mejla oss på lilla_a@musika.se 
HÖR AV DIG

Vi kan bara bli bättre om vi får veta vad du och dina barn tycker och tänker om det vi gör.