Kontakt

Musik i Syd

Organisationsnummer: 556634-2795

E-post: info@musikisyd.se

Kristianstad • Kulturkvarteret

Kulturkvarteret Kristianstad
Kanalgatan 30
291 34 Kristianstad

Tel: 044-20 58 80 (växeln är öppen vardagar 8.30-15.30, lunchstängt 12.00-13.00)

Fax: 044-21 19 25

E-post: skane@musikisyd.se

Susanne Rydén

Vd
susanne.ryden@musikisyd.se

Maria Bojlund
Producent UNGA Musik i Syd, Folk- och världsmusik

maria.bojlund@musikisyd.se

Karin Carlqvist
Produktionskoordinator & Projektsamordnare
Kulturkvarteret Kristianstad och UNGA Musik i Syd

072-302 20 58
karin.carlqvist@musikisyd.se

Magnus Edring
IT-samordnare

0709-20 58 90
magnus.edring@musikisyd.se

Emma Eriksson
Produktionskoordinator Kulturkvarteret Kristianstad

0708-20 58 34
emma.eriksson@musikisyd.se

Ida Fredriksson
Kommunikationssamordnare

0708-20 58 45
ida.fredriksson@musikisyd.se

Anna-Carin Fogelqvist
Utvecklingsansvarig
UNGA Musik i Syd Utvecklingscentrum

0705–92 52 01
anna-carin.fogelqvist@musikisyd.se

Ulrika Gudmundsson Schönberger
Producent Musik i vården

0708-20 58 40
ulrika.gudmundsson@
musikisyd.se

Jesper Hamilton
Producent kammarmusik
och Ensemble Mare Balticum

0703–20 58 33
jesper.hamilton@musikisyd.se

Annika Johansson
Verksamhetschef
UNGA Musik i Syd

0708-20 58 83
annika.johansson@musikisyd.se

Anna Karlsson
Produktionsassistent

044-20 58 81
anna.karlsson@musikisyd.se

Pia Kindvall
Ekonomi- och löneassistent

044-20 58 83
pia.kindvall@musikisyd.se

Fredrik Kronbäck
Tekniker

0708–21 68 30
fredrik.kronback@musikisyd.se

Christoffer Larsson
Kommunikatör
Kulturkvarteret Kristianstad

0709-20 58 10
christoffer.larsson@musikisyd.se

Maria Larsson
Producent UNGA Musik i Syd

0707-20 58 11
maria.larsson@musikisyd.se

Emile Milliere
Inspicient

070-820 58 50
emile.milliere@musikisyd.se

Christoffer Mårtensson
Ekonomiassistent

044-20 58 93
christoffer.martensson@
musikisyd.se

Helen Ortman
Verksamhetschef
Kulturkvarteret Kristianstad

0709-20 58 83
helen.ortman@musikisyd.se

Göran Pettersson
Vaktmästare

0709–20 58 68
goran.pettersson@musikisyd.se

Susanne Pålsson
Ekonomiansvarig

044-20 58 89
susanne.palsson@musikisyd.se

André Rannek
Projektkoordinator Ung Kraft

0703-20 58 59
andre.rannek@musikisyd.se

Alice Samoilova
Producent
UNGA Musik i Syd

070-331 12 06
alice.samoilova@musikisyd.se

Lena Ulvskog Arvidsson
Administrativ chef

0709–20 58 94
lena.ulvskog@musikisyd.se

Viktoria Unosson
Webbansvarig kommunikatör (vikariat)

0708-20 58 02
viktoria.unosson@musikisyd.se

Vida Vidic
Lokalvårdare

0708-20 11 92

Petter Wickman
Producent
UNGA Musik i Syd

0702-20 58 46
petter.wickman@musikisyd.se

Peter Wilgotsson (tjänstledig)
Verksamhetschef Festival och utland

0708-58 58 00
peter.wilgotsson@musikisyd.se

Marika Yamoun
Kommunikatör och projektkoordinator
UNGA Musik i Syd

0708-20 58 99
marika.yamoun@musikisyd.se

Ylva Zurowska
Produktionsassistent
Festival och utland

070-320 58 04
ylva.zurowska@musikisyd.se

Malmö • Palladium Malmö

Södergatan 15
211 34 Malmö

Tel: 040-10 99 90

Fax: 040-10 99 98

E-post: palladium@musikisyd.se

Ann-Marie Ekman
Verksamhetschef Palladium Malmö

040-10 99 91
0707-28 75 25
ann-marie.ekman@musikisyd.se

David Borgström
Inspicient

0705-20 58 39
david.borgstrom@musikisyd.se

 

Ingrid Petersson
Kommunikatör Palladium Malmö

040-10 99 94
0733-20 58 81
ingrid.petersson@musikisyd.se

Eva Sjögren
Kommunikatör Palladium Malmö

0733-20 58 82
eva.sjogren@musikisyd.se

Olle Steimer
Inspicient

073-802 41 55
olle.steimer@musikisyd.se

Paul Suchanek
Tekniker

0705-28 10 99
paul.suchanek@musikisyd.se

Filip Vilhelmsson
Tekniker

0709-19 91 54
filip.vilhelmsson@musikisyd.se

Lotta Falzon
Produktionskoordinator

040-10 99 95
0733-40 40 43
lotta.falzon@musikisyd.se

Malmö • Malmborgsgatan 4

Malmborgsgatan 4
211 38 Malmö

Andreas Baur
Producent kammarmusik, ansvarig för kammarmusikkatalogen

0709-20 58 11
andreas.baur@musikisyd.se

Karin Blixt
Kommunikatör/
Projektkoordinator

0721-72 13 16
karin.blixt@musikisyd.se

Lovisa Fey (föräldraledig)
Kommunikatör

0708-20 58 02
lovisa.fey@musikisyd.se

Mats Holtne
Producent Jazz

0709-20 58 85
mats.holtne@musikisyd.se

Gerd Román Hall
Producent, Lund Choral Festival

0709-28 58 90
gerd.romanhall@musikisyd.se

Maria Videll
Projektkoordinator

0704-96 62 35
maria.videll@musikisyd.se

Växjö • Nygatan 6

Nygatan 6
352 33 Växjö

Tel: 0470-70 03 00

Fax: 0470-70 03 19

E-post: kronoberg@musikisyd.se

Eleonor Andersson
Produktionsassistent Smålands Musikarkiv

0709-51 99 96
eleonor.andersson@musikisyd.se

Zandra Axelsson
Dansarkivarie
Smålands Musikarkiv

0709-51 99 98
zandra.axelsson@musikisyd.se

 

Mathias Boström
Arkivchef
Smålands Musikarkiv

0708-20 58 81
mathias.bostrom@musikisyd.se

Lennart Carlsson
Arkivtekniker
Smålands Musikarkiv

0709-66 64 52
lennart.carlsson@musikisyd.se

Pia Dahl
Administrativ assistent

0470-70 03 05
pia.dahl@musikisyd.se

Ulrika Gunnarsson
Producent Folk- och världsmusik, Musikriket

0709-20 58 19
ulrika.gunnarsson@musikisyd.se

Björn Kleinhenz
Producent,
Musik i vården

0709-28 58 30
bjorn.kleinhenz@musikisyd.se

Carita Rasmussen
Kommunikatör

070-861 13 14
carita.rasmussen@musikisyd.se

Paula Gårsjö
Producent UNGA Musik i Syd

0708-18 07 22
paula.garsjo@musikisyd.se

Björn Kleinhenz
Producent,
Musik i vården

0709-28 58 30
bjorn.kleinhenz@musikisyd.se

Carita Rasmussen
Kommunikatör

070-861 13 14
carita.rasmussen@musikisyd.se

Maria Rydholm
Producent Växjö Konserthus/Nygatan 6

0708-65 57 52
maria.rydholm@musikisyd.se

Anders Smedenmark
Producent Korrö Folkmusikfestival,
Inspicient,
Teknikansvarig

0708-20 58 18
anders.smedenmark@
musikisyd.se
,

 

Gustaf Säfström
Producent Imagine
Inspicient 

0708-20 58 11
gustaf.safstrom@musikisyd.se

Andreas Lönnqvist
Orkesterchef
Musica Vitae

0706-43 91 20
andreas.lonnqvist@
musicavitae.com

Katrin Johansson
Produktionsassistent
Musica Vitae

0702-42 12 28
katrin.johansson@
musicavitae.com

Kajsa Nilsson 
Kommunikatör/Grafisk formgivare

0706-02 63 23
kajsa.nilsson@musikisyd.se

Vd:n har ordet!

BLÄDDRA I VÅRNUMRET!

musikisydchannel.se
Prenumerera på
våra nyhetsbrev